AASTA PRESSIVIDEO 2016 NOMINENDID ON SELGUNUD!

„Aasta pressivideo 2016” konkursi raames valiti ligi kuuekümne töö hulgast välja kolm nominenti.

„Aasta pressivideo 2016”  konkursi nominendid on Delfi video “Superkuu tõus Tallinna kohale”,

mille autorid on Madis Veltman ja Hendrik Osula, Virumaa Teataja video “Teekond läbi põrgu” pardiema ja poegade teekonnast läbi liikluse teise tiiki, mille autor on Meelis Meilbaum ja Delfi Sensori videolugu “Millised šansid on keskmisel Eesti mehel saada politsei eliitüksusesse?“ autoriteks Mark Šandali ja Mihkel Tamm.

Züriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt, Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap ning operaator Urmas Pardlane.

Žürii nentis üksmeelselt, et järjest rohkem on mille seast valida ning viimasel aastal on veebis järjest rohkem sisu või huvitavaid vahetuid leide. Oskus lugu jutustada ja videos edasi anda on kasvanud ning selle üle tunti rõõmu.

Samas märgiti ka ära, et heast teemast ei olnud osatud videotehniliselt üle käia.

“On näha, et kohati puudub oskus märgata ja näha,” kirjeldab zürii esimees Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt. Tema sõnul on võrreldes varsemate aastatega tase oluliselt tõusnud.

Selle aasta eripäraks oli see, et näha oli hulgaliselt droonivideoid ning videos mitmekülgsemat kasutust, mitmetel videotel oli kasutataud loo jutustamise elemendina mitte pealeloetud teksti vaid teksti video peal.

Urmas Pardlane märkis “Mõnda asja on üleekspluateeritud. Kui sul on droonikaaderid, siis sa paned neid liiga palju sisse”.

Postimees onlaini juht Aivar Reinap märkis, et see aasta oli vähem uurivaid videolugusid. “Oleks hea kui ka veebis tuleks ajakirjandus järgi, see on ikkagi ju ajakirjanduskonkurss”, märkis Reinap.

Konkursile saadeti nii klassikalisi videoid uudistesündmustest, reportaaže ning ka olemuslugusid. Töid esitasid nii online väljaannete toimetusted aga ka üleriigilistes väljaannetes töötavad foto- ja videoreporterid ning maakonnalehtede väljannete töötajad.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu kolmandat korda ning võitja kuulutataske välja ja preemia antakse üle 3.märtsil toimuval pressiballil.

Nominendid:

Delfivideo “Superkuu tõus Tallinna kohale”,
autorid on Madis Veltman ja Hendrik Osula

Virumaa Teataja video “Teekond läbi põrgu” pardiema ja poegade
teekonnast läbi liikluse teise tiiki, mille autor on Meelis Meilbaum

Delfi Sensori videolugu “Millised šansid on keskmisel Eesti mehel saada
politsei eliitüksusesse?“ autoriteks Mark Šandali ja Mihkel Tamm.