World Press Photo näituse profipäev

Tere tulemast World Press Photo 2018 näituse profipäevale Balti jaama ootepaviljonis reedel, 20. juulil 2018 kell 9.30.

Väljapanekut tutvustab ja ekskursiooni viib läbi World Press Photo näituse üldjuht Laurens Korteweg, kes peab ka loengu fotograafia uuematest suundadest. Profipäeval esinevad veel Helsingin Sanomate fotograaf Akseli Valmunen ja Norra ajalehe VG nädalalõpulisa VG Helg piltnik Espen Rasmussen. Neist viimane on võitnud oma fotodega rohkelt auhindu, sealhulgas kaks korda World Press Photo konkursil.

Kohapeal saab tutvuda uuema Canoni profitehnikaga. Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis (Toompuiestee 37) on World Press Photo näitus avatud 20.07.–9.08.2018.

Profipäeva täpse ajakava edastame enne üritust. Registreerimine: https://www.overall.ee/kool/kursus.aspx?id=70

Alates 20. juulist avaneb kõigil võimalus kaeda oma silmaga läinud aasta mõjusamaid ajakirjandusfotosid, kui Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis avatakse esimest korda Eestis näitus maailma mainekaima pressifoto konkursi World Press Photo auhinnatud töödest.

Maailma tippfotograafide ausat vaadet läinud aasta pöördelistele sündmustele saab Balti jaama ootepaviljonis (Toompuiestee 37) külastada 20. juulist kuni 9. augustini. Maailma pressifoto konkursi näitus on kõigile huvilistele tasuta.

Näituse avamisel tutvustab väljapanekut World Press Photo näituse üldjuht Laurens Korteweg. Lisaks kõnelevad pressifotograafiast Soome päevalehe Helsingin Sanomate fotograaf Akseli Valmunen ja Norra ajalehe VG nädalalõpulisa VG Helg piltnik Espen Rasmussen. Neist viimane on võitnud oma fotodega rohkelt auhindu, sealhulgas kaks korda World Press Photo konkursil.

World Press Photo konkurss on rahvusvaheliselt tunnustatud kui maailma kõige mainekam fotoajakirjanike võistlus. Žürii valis parima pildi välja 73 044 võistlustöö hulgast, mille esitasid konkursile 4548 fotograafi 125 riigist. Peapreemia võitis Ronaldo Schemidt pildiga „Venezuela kriis“, mis sai esikoha ka uudisfoto kategoorias. Kokku jagati auhindu 8 teemakategoorias 42 fotograafile.

Konkursil auhindu võitnud töödest kokku pandud näitus jõuab aasta jooksul 100 linna enam kui 45 riigis ja tippfotograafide pilguheitu tänapäeva ühiskonnale näeb tänu sellele üle 3,5 miljoni silmapaari.

Tänu Canon OY ja teiste partnerite toetusele jõuab maailma pressifoto näitus esmakordselt ka Tallinnasse kingitusena Eesti riigi 100. sünnipäevaks.

Näitusetööd on prinditud Canoni suureformaadiliste tasaprinteritega.

 

Näituse korraldajad Eestis

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) on vabatahtlikul alusel moodustatud Eesti pressifotograafide mittetulundusühing, mis tegutseb avalikes huvides. EPFLi eesmärk on ühendada riigi pressifotograafe, kasvatada ühtekuuluvustunnet, edendada kutseõpet ja ametioskusi, kaitsta liikmete ametihuve ning seista liikmete professionaalsete õiguste ja eetika eest. EPFLi põhitegevuseks on Eesti pressifoto konkursi ja näituse korraldamine, samuti koolituste, seminaride ja töötubade läbiviimine.

Overall Eesti AS on teenindus- ja tehnoloogiaettevõtte, kelle soov on pakkuda oma klientidele parimat teenindust, toetada tõhusalt nende loomingulisust professionaalse printimise, fotograafia, videograafia ja filmitootmise valdkonnas ning aidata oma äriklientidel saavutada efektiivsust ja säästa kulusid, kasutades targalt tänapäevast printimistehnoloogiat.

Canon on tehnoloogiaettevõte, kes panustab jätkuvalt tootearendusse, et pakkuda kasulikke ning innovatiivseid tooteid ja lahendusi oma klientide loominguliste väljakutsete realiseerimiseks. Olgu tegemist foto-, filmi- või trükivaldkonnaga, Canon võimaldab kõigil nii asjaarmastajatel kui professionaalidel ühtmoodi realiseerida oma ettevõttlikust ning unistusi pildimaailmas. Canon Oy on Canon Euroopa piirkondlik esindus, tegutsedes nii Eestis, Soomes, Lätis ja Leedus.

 

Eesti näituse partnerid

Eesti Meedia on Balti riikide suurim meediakontsern, mille tegevus hõlmab trüki- ja veebimeedia sisutootmist, televisiooni ja raadio tootmist, kirjastust, e-kaubanduse- ja kuulutusteportaale ning trüki- ja otseposti teenuse pakkumist. Eesti Meedia on ainuke kontsern Eesti meediamaastikul, millel on väljundid paberlehe, veebimeedia, raadio ja televisiooni näol. Eesti Meedia kontserni kuulub Eesti vanim ajaleht Postimees ning selle uudisteportaalid eesti, vene ja inglise keeles.

Go Travel on reisikorraldaja, kes müüb puhkusereise, lennu- ja laevapileteid, majutust Eestis ja välismaal ning spaapuhkusi. Ettevõtte asjatundlikud, eri keeli kõnelevad reisikonsultandid on hoolitsenud nii ärireisijate kui ka eraisikute reisvajaduste eest juba enam kui 25 aastat. Firma pakub spetsiaalselt kokku pandud seiklusreise väikestele rühmadele erilistesse sihtkohtadesse nagu näiteks Antarktikasse. Igaüks armastab reisida, aga mitte igaüks ei reisi samamoodi. Just seepärast kohandab Go Travel oma reisprogrammi vastavalt sinu huvidele, maitsele ja eelarvele.

AS Standard on Baltimaade suurim ühiskondlike ruumide sisustamisega tegelev ettevõte, mis tegutseb juba aastast 1944. Standardi äritegevus jaguneb kahe põhisuuna vahel: StandardPro pakub lahendusi hotellide ja muude projektikeskset lähenemist vajavate ruumide sisustamisel, StandardOffice on keskendunud büroopindade interjöörilahendustele.

A Le Coq on Eesti vanim ja suurim joogitootja, kelle tootevalikust leiab 11 erinevat tootegruppi. Neist suurim on õllede tooteportfell, järgnevad mahl, vesi, karastusjoogid ja teised tooterühmad.  Ettevõte seisab hea Eesti joogikultuuri säilimise ja arendamise eest, hoides au sees nii vanu joogitootmise traditsioone kui ka uuendades pidevalt oma tooteportfelli pakkumaks tarbijatele üha uusi ja tervislikke maitsekombinatsioone. Juba kaheteistkümnendat aastat järjest on ettevõte valitud Eesti toiduainetööstuste seas kõige konkurentsivõimelisemaks, mille on taganud järjepidev panustamine toodete kvaliteeti ja tootearendusse. Tänaseks on tootmisesse ja tootearendusse investeeritud enam kui 80 miljonit eurot, mille tulemusena on A. Le Coqist saanud Baltimaade üks kõige kaasaegsemaid joogitööstusi.

***

Meediaväljaanded on oodatud näituse avamisele 19. juulil kell 18.00 Balti jaama ootepaviljoni. Intervjuusoovidest palume eelnevalt teada anda! Ajakirjanikud on kutsutud ka 20. juulil algusega 9.30 Laurens Kortewegi, Akseli Valmuneni ja Espen Rasmusseni osalusel toimuvale profipäevale, kus räägitakse pressifotograafiast süvitsi ning tutvustatakse fototehnikat.

Lisainfo ja intervjuusoovid:

Liis Treimann, Eesti Pressifotograafide Liit

5128374

Alates 1.08 jagab infot Hendrik Osula, Eesti Pressifotograafide Liit

53414527

Liis Mutli, Overall Eesti AS

5245607

 

 

 

Maailma pressifoto näitus tuleb suvel Eestisse

Maailma parimat pressifotot Venezuela meeleavaldustest saab suvel näha ka Eestis

Maailma Pressifoto Sihtasutus kuulutas 12.04.2018 Amsterdamis peetud auhinnatseremoonial välja 61. maailma pressifoto konkursi võitja, kuulutades aasta parimaks Venezuela fotograafi Ronald Schemidti pildi president Nicolás Maduro vastu protestinud noormehest, kes süttis meelevalduste käigus põlema. Esimest korda jõuab maailma parimate pressifotode näituse eeloleval suvel ka Tallinna. Continue reading “Maailma pressifoto näitus tuleb suvel Eestisse”

Aasta pressivideo tegid Sigrid Salutee, Mark Šandali ja Kadri Nikopensius Delfi TV’st.

Konkursi “Aasta pressivideo 2017” võitsid Sigrid Salutee, Mark Šandali ja Kadri Nikopensius DELFI TV’st eksperimendiga: “Algaja “kuldne kuju” sukeldub tänavaesinejate maailma”.

Delfi TV proovis järgi, kas täielikul algajal on võimalik sukelduda tänavaesinejate maailma. Continue reading “Aasta pressivideo tegid Sigrid Salutee, Mark Šandali ja Kadri Nikopensius Delfi TV’st.”

Tallinnas avati pressifoto aastanäitus ja avalikustati fotopreemiate võitjad

Tallinn, 2. märts 2018. Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL), koostöös Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) ning Canoni ja Overalliga avas täna, 2. märtsil Tallinnas Viru Keskuses traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2017. aasta parimad fotod ning samas avalikustati ka fotoauhindade võitjad. Continue reading “Tallinnas avati pressifoto aastanäitus ja avalikustati fotopreemiate võitjad”

Publiku konkurss 2018

Kõikidele pressifoto sõpradele toimub eelmisel aastal menukaks osutunud publiku konkurss juba teist korda.

Osalemiseks tuleb ajavahemikul 26.02 kuni 1.03 EPFLi Facebooki lehel valida enda lemmik foto nomineeritud pressifotode seast. Kõikide osalejate vahel loosime välja kaamera Canon EOS M10 EF-M15-45 IS STM Kit. Auhinna anname üle 2. märtsil Viru Keskuses toimuval Eesti Pressifoto näituse avamisel. Continue reading “Publiku konkurss 2018”

Üleriigiline fotoaktsioon Eesti Minut tuleb taas!

Viis aastat tagasi, aastal 2013, 24. veebruaril, korraldasime Eesti Minuti peaproovi. Kokku osales Eesti Minuti aktsioonil 7617 inimest, kes tegid sellega fotoajalugu. Kunagi varem ei olnud Eestis kogutud üle riigi ühest hetkest nii põhjalikku fotodokumentalistlikku materjali. Pildid, mis sellel päeval tehti, andis isiklikult üle toonane president Toomas Hendrik Ilves, säilitamiseks Eesti Rahva Muuseumile. Continue reading “Üleriigiline fotoaktsioon Eesti Minut tuleb taas!”

AASTA PRESSIVIDEO 2017 KONKURSI ZÜRII KOMMETAARID

Žürii nentis, et tase oli ühtlane aga ühtlaselt keskpärane. “Ma olen natukene üllatunud, negatiivses mõttes. Väike seisak on toimunud”, kommenteeris žürii esimees Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt. Sama kinnitas ka žürii liige ERR.ee portaalide esikülgede vastutav toimetaja Mirjam Mäekivi. Suuri üllatusi ja videosid, mis oleks tekitanud koheselt “vau- efekti” see aasta ei olnud. Mirjam Mäekivit üllatas, et palju oli esitatud olemuslikke videosid ja vähe uudisklippe, kuigi just neid oleks rohkem oodanud. Žürii liige Kassikuld OÜ produtsent- režissöör Ergo Kuld rõhutas, et rohkem võiks oma lugusid toimetada, julgemalt monteerida, lõigata ning rohkem mõelda sellele, mida autor selle looga öelda tahab, “Lool võiks olla mingi moraal või mingi sügavam teema”. Žürii nentis, et palju oli esitatud pikk videolugusid, kus olid küll väga ilusad plaanid aga lugu ise ei viinud lõpuks kuhugile.

Konkursile saadeti nii klassikalisi videoid uudistesündmustest, reportaaže ning ka olemuslugusid. Töid esitasid nii online väljaannete toimetusted aga ka üleriigilistes väljaannetes töötavad foto- ja videoreporterid ning maakonnalehtede väljannete töötajad. Züriis osalesid esimehena Balti Filmi- ja Meediakooli dotsent ja saatejuht Indrek Treufeldt, ERR.ee portaalide esikülgede vastutav toimetaja Mirjam Mäekivi ning Kassikuld OÜ produtsent- režissöör Ergo Kuld.

Konkurss “Aasta pressivideo 2017” toimus tänavu neljandat korda ning võitja kuulutataske välja ja preemia antakse üle märtsi alguses toimuval pressiballil.

Vaata videost pikemalt žürii kommentaare.