Kohtumisõhtud fotograafiga jätkuvad juba neljandat aastat.

Eesti Pressifotograafide Liit koostöös Overalli ProShop’iga kutsub osa saama vestlusringidest neljal omal alal tubli ja tunnustatud fotograafiga. Neljal järjestikusel kohtumisel pakuvad Annela SamuelRiina VarolVivian Ainsalu ja Annika Metsla teile hoolega jagatud kogemusi ja pühendunud mõtteid ning võimalust viibida keskkonnas, kus huvitunud ja aktiivse osalejana õpib kindlasti midagi uut ja huvitavat.

Õhtud algavad kell 18 Overall Pro Shopis Lootsi tn 11, Tallinn.

4. detsembri õhtut veab Annela Samuel, fotograaf, kes pildistab põhiliselt peresid, pulmi ja üritusi ning selle kõrvalt on ta viimastel aastatel teinud mitu dokumentaalprojekti. Annela kõige suuremaks kireks ja hobiks on tänavafotograafia, mida ta harrastab väljaspool Eestit. Vestlusõhtul räägib Annela, kuidas ta fotograafia juurde sattus, mis see eriala talle andnud on ning vaatame koos tema fotosid ja peatume pikemalt tema dokumentaalfotoprojektil “Salajase linna lood”, mis räägib Paldiski linnast. Annela näituseid ja fotosid on näha olnud nii Eestis kui ka välismaal.

 

Annela Samuel on lõpetanud fotograafia täiendõppekursuse Eesti Kunstiakadeemias ning osalenud arvukates fotoalastes meistriklassides nii Eestis kui väljaspool Eestit. Annela tegevus fotograafina on pälvinud rahvusvahelist tunnustust, muuhulgas: 2015 I Am Photographer Contest, the best Photograph of Children – II koht. 2017 Sony World Photography National Awards – I koht 2017 Sony World Photography Open Portraiture – commended.

6. detsembri õhtul vestleme põneva fotograafi ja huvitava kunstniku Riina Varoliga, kes on tuntud moe- ja portreefoto valdkonnas. Riina oma kunstilises väljenduses endale meediumite osas piiranguid ei sea, liikudes fotomanipulatsioonide, graafika, maali, skulptuuri, ruumi- ja tajupõhiste installatsioonide ning performance’i väljal. Varol keskendub oma loomingus kaasegsele inimesele, loodusele ja loomusele. Tajudele, (ala)teadlikele protsessidele ning animistlikule ja taoistlikule maailmakäsitlusele.

Varol on autodidakt, kes on end täiendanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Napoli Kunstiakadeemias. Ta on osalenud näitustel Eestis, Soomes, Itaalias, Hollandis, Prantsusmaal, Leedus, Ukrainas ja mujal. Tema töid on avaldatud arvukates väljaannetes üle maailma.

11. detsembri õhtul jagab oma kogemusi meile Vivian Ainsalu, kes on tunnustatud loodus- ja portreefotograaf. Teadmised fotograafiast on ta omandanud 20 aasta jooksul põhiliselt iseõppimise teel. Looduse pildistamisest alustanud fotograaf on viimase viie aasta jooksul pühendunud kunstilisele portree- ja aktifotole.

 

Viviani tööd on leidnud tunnustust mitmetel fotokonkurssidel: Pentaxi Aasta Portreefoto I koht tööga „Jakob“ (2014), Fotoluksi mustvalge fotokonkursi I koht tööga „Tango“ (2014), Looduse Aasta Foto konkursi vormimängude kategooria I koht tööga “Vabadusrist” (2012). Esimene isiknäitus “Terra Incognita” leidis aset aastal 2016, teine isiknäitus “Isepäi” aastal 2018. Lisaks on ta osalenud oma töödega Eesti Fotokunstimessil (2016), Tallinn Art Weekil (2017), ArtVilnius’18 messil (2018) ja nüüdiskunstimessil Paris Contemporary Art Show (2018). Vivian on kirjutanud lugusid fotokunstiajakirjale Positiiv aastast 2012.

13. detsembri õhtu veedame maailmas kõrgelt hinnatud portree- ja pulmafotograafi Annika Metsla seltskonnas. Annika naudib inimeste pildistamist selle teema kogu mitmekesisuses – olgu need lapsed, pruutpaarid või moeseeriad, need kõik on läbi Annika silmade erilised ja ainulaadsed. Annika alustas ajal, kui pulmafotograafia ei olnud veel nii populaarne naiste seas ega ei olnud veebilehti ning kõigil olid agentuurides näidisalbumid piltidega. Annika räägib meile, kuidas selle ajaga on trendid muutunud, kuidas ja kus end reklaamida. Kuidas eristuda nind kust leiab ta inspiratsiooni ning ideid.

15 aasta eest juhuslikult pulmi pildistama hakanud Annikast on tänaseks saanud mitmete rahvusvaheliste auhindadega pärjatud pulmafotograaf. Selle ametini jõudis ta läbi töö. Floristiks õppinud naine avas sellel ajal oma esimese lillepoe, millest arenes välja pulmakorraldusfirma ja ühte pulma polnud fotograafi kuskilt võtta.

Annika erinevate saavutuste hulka kuulub: Aasta parim Eesti pulmafotograaf tiitel 2004, 2006, 2010, III koht WPPI fotovõistlusel Las Vegases 2008 aastal pulma kategoorias, III koht WPPI fotovõistlusel LAs vegases 2009 aastal buduaari kategoorias, Baltikumi parima pulmafotograafi tiitel 2011 aastal, Baltikumi parima portreefotograafi tiitel 2014 aastal, II koht WPPI fotovõistlusel Las Vegases 2017 lasteportree kategoorias.