Pressifotograafid isikuandmete totaalkaitse ahelates?

Millest lähtuvad ajakirjanikud filmimisel ja pildistamisel?
Kus võib inimene eeldada, et teda ei jäädvustata saates või ajalehes näitamiseks?
Millistel juhtudel peate võimalikuks, et filmite/pildistate salaja?
Kus kohtab kõige enam kaamera tõrjumist; millal on see tõrjumine põhjendatud, millal aga mitte?
Millal peetakse vajalikuks videomaterjalis või fotodel nägusid hägustada?
Näiteid selle kohta, kui hea pilt või kaadrid jäävad kasutamata, sest leiate, et see poleks õige (kahjustaks inimest liigselt, näitaks teda halvustavalt või mõni muu põhjus).
Kuidas suhtuda purjus inimeste näitamisse?

Sellised küsimused olid päevakorras ajakirjanduseetika nõuniku Tarmu Tammerki juhitavas raadiosaates Meediatund (klikkides lingile järelkuulatav). Arvamust avaldavad stuudiokülalised Indrek Treufeldt ja Erik Prozes. Mida arvad Sina? Kas oskad tuua näiteid piiripealsetest olukordadest? Kas Eesti inimesed on muutunud oma privaatsuse kaitsmisel liiga tundlikuks? Kas Eesti pressifotograafid austavad inimeste õigust privaatsusele?

2008: Rein Lang ähvardab sanktsioonidega. Foto: Andres Haabu, Äripäev
23. aprill 2008. Töölepinguseaduse arutelul ja allakirjastamisel hotellis Olümpia keelas justiitsminister Rein Lang fotograafil pildistamise ja ähvardas teda sanktsioonidega. Foto: Andres Haabu, Äripäev.

Järgnev tabel pärineb Kenneth Kobrè raamatust “Photojournalism”. Tabel on koostatud Nebraska Ülikooli kommunikatsiooniosakonna professori dr Michael Shereri poolt.

Privaatsuse ülevaade

See veebisait kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda teile parimat võimalikku kasutajakogemust. Küpsiste andmed salvestatakse teie brauseris ja need täidavad selliseid funktsioone nagu teie veebisaidile naasmisel teie äratundmine ja meie meeskonna abistamine ära tundmaks, millised veebisaidi osad teile kõige huvitavamad ja kasulikud on.

Vajalikud küpsised

Nende küpsiste lubamine on vajalik veebilehe toimimiseks. Nii saame teie küpsiste seadete eelistused salvestada.