AASTA PRESSIVIDEO 2020 NOMINENDID ON SELGUNUD!

„Aasta pressivideo 2020” konkursi raames valiti üheksateistkümne töö hulgast välja kolm nominenti.

„Aasta pressivideo 2020”  konkursi nominent on Levila video “Mereprügila”, mille autorid on Erik Tikan ja Ege Tamm. Videolugu sellest, kuidas üks Vilsandi rannast leitud Rootsi köharohupudelike pani mereteadlased Eesti väikesaartel prügi jahtima.

Teiseks nominendiks on Õhtulehe video “Haridusministri erasõidud maksumaksja raha eest”. Autoriteks Robin Roots, Hannes Dreimanis, Stass Kuznetsov, Helen Mihelson ja Risto Berendson.

Tegemist on Õhtulehe ajakirjandusliku vaatlusega, mis näitas, et minister Mailis Reps on segi ajanud riigi ja iseenda rahakoti, lastes ministeeriumi autojuhil vedada tööajast ministeeriumi autoga oma lapsi. Kolmel vaadeldud tööpäeval polnud ühegi sõidu puhul tegu ministri ametisõiduga.

Kolmandaks nominendiks on Postimehe video “Robert”, mille autorid on Erik Tikan ja Sander Punamäe. Lühidokumentaal Eesti mehest, kes käis aastal 2014 Süürias ISISe vastu võitlemas.

Züriis osalesid esimehena Õhtuleht Kirjastuse video- ja fotoosakonna juht Mari Luud, filmitegija Juss Saska ja ajakirjanik Piia Osula.

Konkurss “Aasta pressivideo” toimus tänavu seitsmendat korda ning võitja kuulutataske välja ja preemia antakse üle märtsi alguses toimuval pressiballil. Aasta pressivideo võitja saab diplomi ja 1000 euro (neto) suuruse preemia.