2017. AASTA PARIMAD PRESSIFOTOD

Selgusid 2017. aasta parimad pressifotod.

Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL), Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii, koostöös Canoni ja Overall Pro Shop’iga, valis ligi 700 foto seast 2017. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Ekspressi peatoimetaja Erik Moora. Eestist oli fotosid hindamas fotograaf Egert Kamenik ning Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Rūta Kalmuka ning Kanada dokumentaalfotograaf ja filmitegija Pascal Dumont.

Kokku laekus konkursile 667 tööd, nendest fototöid oli esitatud 624, pildifaile koos fotoseeriatega oli 699. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias.
Osalejaid on tänavu 51.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2017“.

Žürii avalikustas täna nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EALLi korraldataval pressipeol märtsi alguses.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2017“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Lugupeetud meediaväljaannete esindajad!

Kõik nomineeritud tööd on Aasta Pressifoto 2017 käsitlevate uudiste juures vabalt kasutatavad. Kohustuslik on avaldada pildiallkirjad ja viited foto autoritele koos autori poolt esindatava väljaande või meediaagentuuri nimega.

Aasta pressifoto 2017 nominendid:

UUDIS:

Priit Simson/Delfi

Tõrvikurongkäik

Eesti rahvuskonservatiivide Vabariigi sünnipäeva auks korraldatud tõrvikurongkäik kogub üha rohkem rahvast.

 

 

Liis Treimann/ Postimees

Nuga kui asitõend

Oktoobrikuu viimasel päev ehmastas tallinlasi kesklinnas noaga ringi liikunud mees. Intsident lõppes politsei sekkumisel mehe maha laskmisega.

 

 

Erik Prozes/ Postimees

Metsa- ja linnaasukate traagiline kohtumine.

16. veebruari õhtupoolikul juhtus liiklusõnnetus Tallinnas Lasnamäel Laagna teel, kus sõiduauto põrkas kokku põdraga. Juht sai kergemaid vigastusi, linna eksinud loom hukati.

Valglinnastumisega kaasneb sageli, et metsloomad satuvad linnakeskkonda. Samuti on probleemiks, et Eesti politsei ei tohi teha vigastatud loomadele halastuslasku vaid peavad selleks välja kutsuma sertifikaadiga jahimehe.

 

 

OLEMUS:

Rauno Volmar/Delfi ja Eesti Päevaleht LP

Edgar Savisaar koos oma 27000 eurot maksnud bioonilise jalaga.

Edgar Savisaarele annetuste eest ostetud 27000 eurot maksnud biooniline jalg laeb Hundislmal elutoa nurgas. Sellega kõndimine nõuab harjutamist, aga pole selleks praegu motiivi, teised asjad on tähtsamad, ütles endine Tallinna linnapea intervjuus.

 

 

Eero Vabamägi/ Postimees

Jaaniussid järvel

Valgusparved Rummu karjääri läbipaistval järveveel.

 

 

Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Jälutuskäik õhupallis

Kolm kuud Tšehhis Brno tehases valmistatud sinimustvalge õhupall kirjaga Eesti 100 on jõudnud oma kodubaasi, Nurmsis asuvasse lennundusklubisse Keelutsoon. Õhtul, kui see esimest korda õhuga täideti, kontrollis klubi juhataja Jaano Rässa palli ka seestpoolt üle ning liigutas kanga asendit, kus vaja

 

 

SPORT: 

Madis Veltman/Delfi

Seeria pealkiri: Isa ja tütre kvaliteetaeg.

 

 

Joosep Martinson

Hollandlanna Sanne In ‘t Hof valmistub 1000m stardiks Kiiruisutamise Juunioride Maailmameistrivõistlustel Oulunkyla Sports Parkis, Soomes.

 

 

Stanislav Moshkov/Õhtuleht

Pildiseeria: Euroopa Mitmevõistluse Meistrivõistluste Superliiga 2017.

Janek Õiglane, Mari Klaup, Markus Leemet

 

 

PORTREE: 

Tairo Lutter/ Postimees

Kolmekordne looduse ime.

Novembris 2017 sündinud kolmikud Ricardo(vasakult), Michael ja Gabriel.

 

 

Andras Kralla/ Äripäev

Pensioniikka jõudnud vennad Tavi (81) ja Valde Nirk (85) on ilmselt Eesti vanimad kinnisvaraarendajad, sukeldudes ärisse 80ndates eluaastates, sest viimane sööti seisev magus maatükk Laagris on neil omast käest võtta.

 

 

Sander Ilvest/Postimees

Režisöör Rainer Sarnet oma filmi “November” ühes võttepaigas Kolga mõisas.