2016. AASTA PARIMAD PRESSIFOTOD

Selgusid 2016. aasta parimad pressifotod.


Eesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis 991 foto seast 2016. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

Žürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Eestist oli fotosid hindamas ka fotograaf Raigo Pajula ning Ringvaate reporter Jüri Muttika. Välismaised žüriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Andris Kozlovskis ning Soome fotograaf Kaisa Rautaheimo.

Kokku laekus konkursile 673 tööd, nendest fototöid oli esitatud 616, pildifaile koos fotoseeriatega oli 991. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias.
Osalejaid on tänavu 58.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis žürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2016“.

Žürii avalikustas täna nominendid. Võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EALLi korraldataval pressipeol märtsi alguses.

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2016“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Lugupeetud meediaväljaannete esindajad!

Kõik nomineeritud tööd on Aasta Pressifoto 2016 käsitlevate uudiste juures vabalt kasutatavad. Kohustuslik on avaldada pildiallkirjad ja viited foto autoritele koos autori poolt esindatava väljaande või meediaagentuuri nimega.

Aasta pressifoto 2016 nominendid

Uudis

50 000 dollarit maksev käekell ning kuldse kuue saanud mobiiltelefon. Nii ilmus maksupettuses süüdistatav ning luksusliku eluviisi poolest lambo-mehena tuntuks saanud ärimees Henry Kallas lõpuks Harju maakohtu ette, kuhu ta on varem jätnud tulemata põdurale tervisele viidates. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Henry Kallast maksukuriteos, mille tagajärjel jäi riigile laekumata üle 410 000 euro makse. (Andras Kralla/Äripäev)

 

Äsja presidendiks valitud Kersti Kaljulaidi esimene pressikonverents riigikogu hoone valges saalis. (Tairo Lutter/Postimees)

 

Augustikuine tulvavesi lõhkus Viiratsi ja Mustapali vahelise tee. (Marko Saarm/Sakala)

 

Olemus

Vene sõjalaeva saladus ehk laevahukk Kadrioru rannas.
Põhjus, miks Tverist rääkida, on lihtne – vrakk lebab täpselt seal, kuhu tulevikus peaks kerkima Reidi tee. Et tegemist on tükiga Eesti mereajaloost, peavad aluse jäänused säilima nii, nagu nad praegu on. Ja kui jalad märjaks teha, selgub, et Tveri on alles täitsa palju…
(Liis Treimann/Postimees)

 

Publik tepil. Külalised lähemalt ja kaugemalt on kogunenud uudistama uue Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi ametisseastumist. (Hendrik Osula/Delfi)

 

 

Külmale maale. 2016. aasta detsembri keskpaiga seisuga on Eesti Euroopa rändekava alusel Kreekast ümber paigutanud 66 inimest ning Türgist on ümber asustatud 11 inimest. Kokku 77 inimest ehk täidetud on 15% riigi võetud kohustusest. Käesolev fotoseeria dokumenteerib Eestisse kvoodi alusel, aga ka juba varem siia elama asunud pagulaste olukorda, kohanemist ja sobitumist uude keskkonda. Fotoloo pealkiri “Külmale maale” ei väljenda vaid meie kodumaa kliimatingimusi, vaid ka siinset levinud jahedavõitu suhtumist pagulastesse. Tegu on töösoleva pikemaajalise fotoprojektiga.(Annika Haas)

 

Sport

Legend lahkumas. Eesti koondise pikaajaline keskväljamängija Joel Lindpere lõpetas sõpruskohtumises Andorraga oma jalgpallurikarjääri. (Hendrik Osula/Delfi)

 

Saskia Alusalu. Saskia Alusalu juhib gruppi naiste mass-stardis kiiruisutamise Maailma Karikavõistluste etapil, Alau Areenal, Astanas, Kazakhstanis. (Joosep Martinson)

 

Võitjad. Portreeseeria noortest sumomaadlejatest. (Birgit Püve)

Portree

Tartu Ülikooli audoktor ja Eesti Teaduste Akadeemia välisliige Cornelius Hasselblatt Käsmus juunis tõlkijate seminaril.(Dmitri Kotjuh/Sirp)

 

Ilukirurg. Plastilise kirurgiakliiniku omanik ning kirurg Jüri Kullamaa ja klient peale operatsiooni. (Foto Andras Kralla/Äripäev)

 

Portree Madis Kalmetist (Kristjan Lepp/Elu Lood)

 

Kontaktid:
Konkursi “Aasta Pressifoto 2016″ projektijuht Liis Treimann, liis@epfl.ee (5128374)
Eesti Ajalehtede Liit, Maige Prööm: 646 1005, eall@eall.ee